קורס אנטומיה פיזיולוגיה – ד”ר רחל ברנד M.D1body course

תיאור הקורס ומטרותיו

 הקורס אנטומיה פיזיולוגיה מציג בצורה ברורה ומאירת עיניים את הידע הבסיסי על מבנה ותפקוד גוף האדם – “המכונה שלא תאמן” בעיני

הבנת המבנה והתפקוד של גוף האדם הכרחיים לכל אדם שבכוונתו לטפל בבני-אדם אחרים באמצעות טיפול כזה או אחר. רק לאחר לימוד קורס זה יוכל המטפל לראות את האדם, גופו ותפקודו הפיזיולוגי והריגשי באופן שלם (הוליסטי).

מטרות הקורס:

 הכרת “שפת” הרפואה ומונחים בסיסיים
רכישת ידע על מבנה גוף האדם
הבנת התהליכים הפיזיולוגיים התקינים בגוף האדם     למידע נוסף …הקלק כאן

<< רכשת כבר? התחל קורס 120 שעות >> << התחל קורס 60 שעות>>

 

קורס פתולוגיה — ד”ר רחל ברנד M.D

תיאור הקורס ומטרותיו

גוף האדם מתוכנן בצורה מדהימה ואף יותר מכך. למרבית האיברים שלו יש יכולת יתר / מאגרי מלאי, כלומר הם יכולים להמשיך לתפקד בצורה נאותה גם כשהם ניזוקים. לדוגמא, קיימת אפשרות ששני שלישים של הכבד ייהרס ומצבו הכללי של הנפגע עדיין לא יהיה חמור. בדומה לכך, אדם יכול לשרוד לאחר שריאה שלמה שלו נכרתה בניתוח ובלבד שהריאה השנייה מתפקדת בצורה נורמלית וכמובן שאדם יכול לחיות חיים רגילים לגמרי עם כיליה אחת בלבד. לעומת זאת, תפקודם של איברים אחרים יכול להשתבש לאחר נזק קטן בלבד. לדוגמא, אם שבץ מוחי הורס חלק קטן של רקמת מוח חיונית, האדם עשוי להשאר חסר יכולת דיבור, חסר יכולת להניע גפה, או חסר יכולת לשמור על שיווי-משקל. התקף לב ההורס רקמות בלב, עשוי לפגום קלות ביכולתו של הלב להזרים דם, או לגרום למוות.

מחלות משפיעות על האנטומיה ו/או על הפיזיולוגיה ושינויים אלו יכולים לגרום למחלות.

גידול לא נורמלי של תאים, כמו במחלת הסרטן, יכול להרוס רקמות נורמליות במישרין או ליצור לחץ שבסופו של דבר הורס את הרקמות. אם אספקת הדם לרקמה מסוימת נחסמת או נפסקת, הרקמה תמות (= אוטם), כמו במקרה של התקף לב (אוטם שרירי הלב) או שבץ מוחי (אוטם מוחי).

בשל הקשר בין מחלה לאנטומיה, שיטות שונות להתבוננות בתוך הגוף נעשו למשענת העיקרית של האבחון והטיפול במחלות. פריצת הדרך הראשונה בתחום זה נעשתה עם תחילת השימוש בקרני רנטגן, אשר אפשרו לרופאים לראות את פנים הגוף ולבדוק איברים ללא ניתוח. פריצת דרך נוספת הייתה הטומוגרפיה הממוחשבת (CT), שבה מפעילים קרני רנטגן בצמוד למחשב. סריקת CT מספקת תמונות דו- מימדיות ומפורטות, והיום אף תלת-מימדיות, של פנים הגוף. שיטות אחרות לקבלת תמונות של מיבנים פנימיים בגוף כוללות סריקת אולטרא-סאונד, המבוססת על שימוש בגלי קול, הדמיית תהודה מגנטית (MRI), המבוססת על שימוש בתנועתם של אטומים בשדה מגנטי והדמייה באיזוטופים, המבוססת על שימוש בכימיקלים רדיו-אקטיביים המוזרקים אל תוך הגוף.

למידע נוסף הקלק כאן


קורס פציעות ספורט — ד”ר רחל ברנד M.D

top
כל הזכויות שמורות למרכז לקורסי מדעים ד"ר רחל ברנד - קורס אנטומיה פיזיולוגיה, קורס פתולוגיה.
פתח צ'ט
אני כאן לעזור (:
שלום,
אני יכול לעזור לך?