קורס פתולוגיה און ליין באינטרנט

292סטודנטים רשומים

קורס פתולוגיה  – ד”ר רחל ברנד M.D

התחל קורס

תיאור הקורס ומטרותיו

גוף האדם מתוכנן בצורה מדהימה ואף יותר מכך. למרבית האיברים שלו יש יכולת יתר / מאגרי מלאי, כלומר הם יכולים להמשיך לתפקד בצורה נאותה גם כשהם ניזוקים. לדוגמא, קיימת אפשרות ששני שלישים של הכבד ייהרס ומצבו הכללי של הנפגע עדיין לא יהיה חמור. בדומה לכך, אדם יכול לשרוד לאחר שריאה שלמה שלו נכרתה בניתוח ובלבד שהריאה השנייה מתפקדת בצורה נורמלית וכמובן שאדם יכול לחיות חיים רגילים לגמרי עם כיליה אחת בלבד. לעומת זאת, תפקודם של איברים אחרים יכול להשתבש לאחר נזק קטן בלבד. לדוגמא, אם שבץ מוחי הורס חלק קטן של רקמת מוח חיונית, האדם עשוי להשאר חסר יכולת דיבור, חסר יכולת להניע גפה, או חסר יכולת לשמור על שיווי-משקל. התקף לב ההורס רקמות בלב, עשוי לפגום קלות ביכולתו של הלב להזרים דם, או לגרום למוות.

מחלות משפיעות על האנטומיה ו/או על הפיזיולוגיה ושינויים אלו יכולים לגרום למחלות.

גידול לא נורמלי של תאים, כמו במחלת הסרטן, יכול להרוס רקמות נורמליות במישרין או ליצור לחץ שבסופו של דבר הורס את הרקמות. אם אספקת הדם לרקמה מסוימת נחסמת או נפסקת, הרקמה תמות (= אוטם), כמו במקרה של התקף לב (אוטם שרירי הלב) או שבץ מוחי (אוטם מוחי).

בשל הקשר בין מחלה לאנטומיה, שיטות שונות להתבוננות בתוך הגוף נעשו למשענת העיקרית של האבחון והטיפול במחלות. פריצת הדרך הראשונה בתחום זה נעשתה עם תחילת השימוש בקרני רנטגן, אשר אפשרו לרופאים לראות את פנים הגוף ולבדוק איברים ללא ניתוח. פריצת דרך נוספת הייתה הטומוגרפיה הממוחשבת (CT), שבה מפעילים קרני רנטגן בצמוד למחשב. סריקת CT מספקת תמונות דו- מימדיות ומפורטות, והיום אף תלת-מימדיות, של פנים הגוף. שיטות אחרות לקבלת תמונות של מיבנים פנימיים בגוף כוללות סריקת אולטרא-סאונד, המבוססת על שימוש בגלי קול, הדמיית תהודה מגנטית (MRI), המבוססת על שימוש בתנועתם של אטומים בשדה מגנטי והדמייה באיזוטופים, המבוססת על שימוש בכימיקלים רדיו-אקטיביים המוזרקים אל תוך הגוף.

לרישום ולפרטים נוספים ניתן גם ליצור קשר עם ברק : 052-3595740 או barak770@gmail.com

לצפיה בשיעור לדוגמה

 נושאי הקורס:

מבוא
מחלות ממאירות
יתר לחץ-דם וסכרת
טרשת עורקים ומחלות לב איסכמיות
נוירולוגיה א
נוירולוגיה ב
מחלות במערכת התנועה
מחלות במערכת הנשימה
מחלות דרכי עיכול א
מחלות דרכי עיכול ב
מחלות מערכת השתן
מחלות מערכת החיסון
מחלות אנדוקריניות

פירוט הנושאים:

1. מבוא: מושגים בסיסיים, אמצעי הדמייה, טרמינולוגיה

2. מחלות ממאירות: גידול שפיר, גידול ממאיר, שיום, הגורמים לסרטן, כאב במחלת הסרטן, staging, סמני סרטן, סוגי טיפולים במחלת הסרטן.

3. יתר לחץ-דם וסכרת: מדידת לחץ-דם, גורמי סיכון, אפידמיולוגיה, מחלות הנגרמות מיתר לחץ-דם, טיפול, סוגי סכרת, בעיות הנגרמות ע”י סכרת בטווח הארוך, סוגי הטיפולים בסכרת, סכרת הריונית.

4. טרשת עורקים ומחלות לב איסכמיות: מהי טרשת עורקים, גורמי סיכון, סוגי כולסטרול, איסכמיה שקטה, תעוקת חזה יציבה, תעוקת חזה לא יציבה, אוטם שריר הלב, א.ק.ג., הטיפולים השונים באוטם שרירי הלב, אי-ספיקת לב.

5. מחלות נוירולוגיות 1: אספקת הדם למוח, שבץ מוחי איסכמי, שבץ מוחי המורגי, מחלת האפילפסיה לסוגיה, מחלת הפרקינסון.

6. מחלות נוירולוגיות 2: דמנציה וסוגיה השונים, טרשת נפוצה, כאבי ראש, גידולי מוח.

7. מחלות מערכת התנועה: תסמונת תעלה קרפלית, מרפק טניס, דורבן ברגל, כתף קפואה, sciatica, פריצת דיסק, מפרק ברך, שברים, נקעים, פריקת כתף, אוסטיאופורוזיס.

8. מחלות מערכת הנשימה: פיזיולוגיה של הנשימה, בדיקות מערכת הנשימה, אסטמה, נפחת, ברונכיטיס כרונית, תסחיף ריאתי, דלקת ריאות, שחפת, סרטן ריאה.

9. מחלות מערכת העיכול 1: בדיקות מערכת העיכול, GERD, סרטן הוושט, כיב פפטי, סרטן הקיבה, תסמונת המעי הרגיז, מחלת הצליאק, מחלת קרוהן, דלקת כיבית של המעי הגס, מחלת הסעיפים, סרטן המעי הגס.

10. מחלת מערכת העיכול 2: תפקידיו של הכבד, כבד שומני, סוגי דלקת הכבד השונים, שחמת הכבד, גידולי הכבד, אבני מרה, דלקת חריפה של כיס המרה, דלקת של דרכי המרה, דלקת לבלב חריפה, דלקת חריפה כרונית, גידולי לבלב.

11. מחלות מערכת השתן: תסמינים של הפרעות בכליות ובדרכי השתן, אבנים בכליות, זיהומים בדרכי השתן, דלקת השופכה, דלקת אגן הכיליה והכיליה, אי-ספיקת כליות חריפה, אי-ספיקת כליות כרונית, דיאליזה, גידולים כלייתים, סרטן שלפוחית השתן, תסמונת נפרוטית ותסמונת נפריטית, דליפת שתן.

12. מחלות מערכת החיסון: לופוס, דלקת מיפרקים שגרונית, פיברומיאלגיה, קדחת ים-תיכונית, מחלות האלרגיה:אסטמה, חרלת, דלקת אטופית בעור, נזלת אלרגית, מחלת האיידס.

מחלות אנדוקריניות: היפרתירואידיזם, היפותירואידיזם, תסמונת קושינג, תסמונת אדיסון, פאוכרומציטומה, בעיות גדילה, פרולקטינומה

היקף הקורס: 120 שעות

בסיומו של כל שעור-מבחן ידע באתר.

מבחן מסכם-ישירות עם ד”ר רחל ברנד

תמיכה טלפונית רציפה מד”ר רחל ברנד.

ללא הגבלת זמן עד לקבלת התעודה בהצלחה!

אישור למודים ותעודת סיום לבוגרי הקורס

הצטרף לקורס
  • 1,500.00
  • 1 year
  • Course Certificate
top
כל הזכויות שמורות למרכז לקורסי מדעים ד"ר רחל ברנד - קורס אנטומיה פיזיולוגיה, קורס פתולוגיה.
פתח צ'ט
אני כאן לעזור (:
שלום,
אני יכול לעזור לך?